Lokalita

Dolní Počernice

Dolní Počernice nabízí svým obyvatelům vše, co od bydlení ve městě očekávají. Při tom, je tady dokonalý klid a dostatek vodních a zelených ploch.

Obec disponuje veškerou občanskou vybaveností, je tady řada ordinací: praktický lékař pro dospělé (www.lekar-dolnipocernice.cz), praktický lékař pro děti a dorost (www.alergologie-pediatrie.cz), gynekologie, stomatologie, pohotovost a lékárna. Městská část má velice dobře zajištěné školství: mateřská škola Duha (www.praha-dolnipocernice.cz/materska-škola), základní škola Praha - Dolní Počernice (www.zsdolnipocernice.cz), anglická mateřská škola "Orangery", jesle "OrangeryPark", anglický klub "AfterClub", základní škola "Orangery" (www.orangery.cz), dětský lesní klub V mechu a kapradí (www.vmechu.cz).

A nejen to, k dispozici je pošta, knihovna, pobočka banky, veterinární ordinace, autoservis, služebna městské policie, restaurace a supermarkety Billa, Albert a Penny market. Kdyby toto nestačilo, tak během 10 minut jízdy vozem nebo autobusem se dostanete do Centra Černý Most nebo Europark Štěrboholy.

I milovnici přírody a sportu si přijdou na své. Mezi vyhledávaná místa patří Zámecký park, Velký Počernický rybník, Přírodní rezervace V Pískovně, Xaverovský háj, Geologická zahrada, Golf resort Black Bridge, TJ Sokol Dolní Počernice, Fitness centrum Classic gym, Strollering aneb mateřská v pohybu, Jezdecký klub POČIN, Centrum zdraví Fialka, Tenisová škola Lucie Hradecké aj.

Dolní Počernice těží ze svého napojení na silniční i železniční tahy. Tudíž není těžké se dostat kamkoliv autem, autobusy či vlakem (7 minut z Prahy 3 – Jarova, 2 minuty Pražský okruh, 5 minut napojení na dálnici D11). Od domu dojdete na autobusové zastávky bezpečně po chodníku. Cca 150 m od projektu je zastávka Dolní Počernice (autobusy č. 163, 263 a noční autobusová linka č. 503) s přímým spojením na metro A (stanice Hostivař a Želivského) a také na vlakové nádraží Dolní Počernice a Běchovice. V ulici Národních hrdinů, se nachází další autobusová zastávka Svatoňovická (autobus č. 296) s přímým spojením na metro C (Háje) a metro B (Černý Most) nebo se dovezete na vlakové nádraží Kyje, Horní Měcholupy a Horní Počernice. Dopravním podnikem hlavního města Prahy je plánovaná také zastávka přímo u vjezdu do lokace z ulice Národních hrdinů po dokončení III. etapy projektu.

Když si k tomu přidáte i absence velkých podniků nebo znečišťovatelů prostředí, tak to vše dělá z lokality zajímavou volbu pro bydlení.

Mám zájem o více informací